Objawy zarażenia

U każdego czas przemiany od momentu zakażenia jest inny, ale wszyscy mamy podobne objawy.
Może jednak zacznijmy od tego jak można się zarazić? Wystarczy kontakt ze śliną, bądź krwią zarażonego i sami staniemy się ofiarą wirusa (wpadnie nam do oka, ust, rany etc). Nie potrzebne jest nawet, aby bestia musiała nas pokąsać. Nadal nie jesteśmy pewni co się dzieje w przypadku zadrapań, ale nie bagatelizujemy takich przypadków. W czasie kiedy rozpozna się chorego należy natychmiast poinformować o tym resztę, a potencjalny chory nie może mieć z nikim kontaktu.
W czasie tych wszystkich lat odkryliśmy, że zwierzęta, które się zaraziły, nie przenoszą wirusa. Jest to dziwne zjawisko, tak samo jak to, że zmienia się tylko ich wygląd, a ich mózg nie ulega zmianie. Mikrob jakimś cudem jest niszczony przez zwierzęta, ale my nadal nie wiemy jak zachodzi ten proces.
Przez ten czas umarło wielu ludzi, a dużą część Camelotu stanowili głównie młodzi osadnicy, najpewniej dzieje się to ze względu, że za maleńkości musieli w jakimś stopniu uodpornić się na wirusa i to w pewnym sensie przytrzymało ich przy życiu. Podobnie jest w dniu dzisiejszym. Najsilniejsi okazując się ludzie w przedziale wiekowym 18 - 36 lat.


Wszystkie wskazania na to, że ktoś jest zarażony są opisane poniżej. Raz pojawiają się osobno / tylko niektóre, innym razem wszystkie, najczęściej w podanej kolejności.


OBJAWY


  1. Gorączka - jest to częsta choroba, dlatego na początku trudno to rozpoznać. Chory bardzo słabnie i z trudem się porusza, potliwość ciała drastycznie wzrasta. Zarażony majaczy.
  2. Oczy - soczewka ulega zwężeniu się, na białku pojawiają się najpierw czerwone nitki, a po dwóch / trzech dniach widać charakterystyczne czarne zabarwienia na całym oku.
    Oczy sprawiają wrażenie "biegających".
  3. Włosy  - po kilku dniach od zarażenia się wirusem można zauważyć znaczny ubytek ilości włosów - szczególnie na głowie. 
  4. Skóra - tkanka wierzchnia zaczyna być twardsza, jakby naskórek wysechł. Kiedy mija doba można zauważyć, że skóra zachowuje się jakby dotknęła ją łuszczyca. Szczególnie jest to widoczne na prawie łysej głowie, łydkach, przedramionach, klatce piersiowej i plecach. 
  5. Uzębienie - u jednych zęby stają się słabsze i zaczynają się wykruszać, u innych jest to ich wzmocnienie, wydłużenie i wyostrzenie. 
  6. Żyły - stają się bardziej widoczne, ich kolor zmienia się na niebieski, zielony bądź czarny. Jest to już ostatnie stadium. 



Oczywiście okres pojawiania się objawów jest przewidywany - taki jak wystąpił u większości chorych - każdy inaczej przechodzi przemianę. 
Z biegiem lat przemiana zaczęła przechodzić mimo wszystko wolniej, na początku były to minuty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz